26 Mayıs 2016 Perşembe

26 Mayıs 2016, Perşembe

Çok güzel bir hafta sonunun ardından gene Ankara'dayız...

Çarşamba iş çıkışı İzmir'e gitmek için yola çıktık. Yola çıktık çıkmasına ama garip sıkıntılarda bizimle birlikteydi :) Deniz'in suluğunun tam kapanmaması çantasından suların şıpır şıpır damlaması, yolların feci kalabalık olması, benim araba kullanmam (!) vs vs ama sonuç olarak sağ salim İzmir'e varışımız. İzmir'e eve girince karşı komşumuz Yusuf Dede'nin vefatını öğrenişimiz... Tatilin ilk saatleri pek hoş olmasa da geri kalanı çok güzeldi..

Perşembe sabahı Deniz ve dayısı hepimize gevrek ve boyozla bir ziyafet sundu! Nasıl da özlemişim o güzelim boyozları!!! Kahvaltı sonrası dayısıyla Sevgi Yolunda gezen Deniz bebek fotosu aşağıda :)


Cenaze evine uğradıktan sonra Deniz'in uyku saati Sasalı'ya doğru yola çıktık, biz oraya gidene kadar yolda uyusun, uyanınca da parkı gezelim diye düşündük. Doğal Yaşam Parkı'na Deniz bayıldı! Zaten hayvanları çok seviyordu, aslanlar, maymunlar, kuşlar, papağanlar, leylekler, zürafalar, atlar, midilliler, keçiler, su aygırı, tavus kuşları o kadar güzeldi ki! Tekrar tekrar gidilebilecek bir yer kesinlikle! 
Cuma sabahı Alaçatı'ya gidecektik, kahvaltıdan sonra yola çıktık, Deniz hemen uyudu. Ben de araba kullandım :) Alaçatı'da küçük bir tur attıktan sonra kalacağımız otele geldik; Alaçatı Roka Taş Otel . Tek kelimeyle çok güzeldi! Huzur dolu, sakin, temiz , ferah, hiç ayrılmak istemeyeceğiniz bir yer... 

Girişimizi yaptıktan sonra yemek yedik ve Alaçatı'nın sokaklarında gezmeye başladık. Bebek arabası Alaçatı sokaklarında bizi yorsa da çok güzeldi. Dutlu Kahve'de oturup bir şeyler içtik.

 Akşam yemeği için Roka Otelin sahibi Burak Bey'in önerisiyle Fahri'nin Yeri'nde yemek yedik. Mezeleri çok güzeldi. Kesme fava, kalamar, ahtapot bacağı, deniz börülcesi, köz patlıcan, köpoğlu ve balık yedik ve tabi ki rakı içtik. İzmir'e geldiğimizde kesinlikle gelmeye değer olduğuna karar verdik!

  

Cumartesi sabah otelde kahvaltı yaptıktan sonra son bir Alaçatı turu yaptık. İmren'de tatlı yedik. Sakızlı kurabiye ve kavala kurabiyesi aldık. Çok meşhur olmasına rağmen lezzet olarak bana normal geldi. Çok daha güzel kavala kurabiyeleri yemiştim. 


Alaçatı'ya gelmişken Çeşme'ye uğramadan olmaz. Çeşme'de Kumrucu Hikmet'te kumru yedik. Deniz bebek de kaşarlı tostuyla poz verdi ama hiç yemedi desem yeridir.


Pazar öğleden sonraya kadar anneannesi ve dedesinin evinde bolca kuduran, herkese numaralarını bolca gösteren Deniz bebek anneannesini de alarak Ankara'ya geri dönmüş bulunmakta! :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder