31 Ağustos 2015 Pazartesi

31 Ağustos 2015, Pazartesi

Hayatımın en zor günlerini yaşıyorum sanırım.
Perşembe günü babam bypass ameliyatı oldu.  
Annem geçen hafta Çarşamba akşamı İzmir'e gitti. Ertesi gün babamla kontrole gittiler, yapılan anjiyoda daha önce takılan stentlerin iyi durumda olduğu fakat ana damarlardan birinde daralma&tıkanma vs. olduğu gözlemlendi. Ve son durum olarak Ege Üniversitesindeki doktoru bypass demişti.
Şuan yoğun bakımda... Ameliyat başarılı geçti, 3 damarı değişti. Her geçen gün daha iyiye gidiyor ama onu orada düşünmek bile kafayı yemem için bir neden! Dün İzmir'den Ankara'ya dönmeden önce ben de girdim yoğun bakıma... Allah düşmanımı bile ailesinin sağlığıyla sınamasın! Babam orada öylece yatarken ona bakmak çok zordu, her yerinde kablolar, oksijen maskesi, makineler vs. 'Ben geldim babacım' dedim. 'Deniz sana selam söyledi' dedim. 30 sn. ancak durdum. O 30 sn. aklımdan gitmeyecek ama :( 
Bu kadar sıkıntıya rağmen bencil bir insanoğlu olarak babama mı üzüleyim, Deniz'e kim bakacak onun derdine mi düşeyim bir de onun derdindeyim :( 
Sonuç, geçen hafta 2 gün ve Kurban Bayramı'na kadar babaannesi bakacak Deniz'e... 
Ailenden uzakta bir yaşam sürmeye çalışmak zaten zordu, şimdi bir de üstüne sağlık sorunları eklenince daha da zor oldu. 
Şimdi işteyim ama aklım annemde, babamda, Deniz'imde...
Allah'ım sabır ver sen bana...
Şu günleri sağlıkla sıhhatle geçirmeyi nasip et!
Hafta sonundan kalan güzel karelerle bitirelim bu iç döküşü...
Cumartesi öğlen annemi Forum Bornova'ya yemeğe götürdükten sonra Deniz'le Mothercare & ELC'nin mağazasına girdik. Oyuncakların arasında kendimizi kaybettik.


Aynı gün akşamüstü Deniz'i parka götürdük, kaydırağı çok seviyor. Kesinlikle beklemek istemiyor atıveriyor kendini :) Salıncaklarda Deniz'den daha mutlu bir bebek olamaz sanırım. 
Hep gül güzel oğlum! Seni çok seviyorum!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder